Radius: Off
Radius:
km Set radius for geolocation
Vyhľadaj

Je špeciálne oblečenie na kojenie nevyhnutné?

Oblečenie určené pre dojčiace mamičky v súčastnosti naberá nielen na trendovosti ale bohužiaľ aj na cene. Prinášame Vám pár typov, ktoré Vám pomôžu rozhodnúť sa medzi tým čo skutočne potrebujete a ušetriť pár eur, ktoré ako mamička na materskej bezpochýb využijete aj lepšie :).

Podprsenky 

Nazačiatok jedno veľké tajomstvo: podprsenku vôbec nepotrebujete! Chodiť “hore bez“ je dokonca zdravšie 🙂 

Odporúčame však ich nosenie pokiaľ používate prsné vložky. Ak je pre Vás chodenie “naostro” neprípustné, odložte kúpu novej podprsenky na posledných pár týždňov tehotenstva, kedže sa váš dekolt bude neustále vyvíjať a pripravovať na novú, dôležitú úlohu. Zvyčajne je potrebné si zakúpiť aspoň dve veľkosti podprseniek. Po narodení bábätka, sa v mliečnych žľazách nachádza množstvo koncentrovaného mlieka, nazývaného aj kolostrum. Pô porode sa produkcia kolostra zastaví a postupne zmení na produkciu väčšieho množstva materského mlieka. A keďže to matka príroda zariadila tak, že budete produkovať mlieko v objeme, ktoré by nakŕmilo dvojčatá (ak nie trojčatá), veľkosť košíčkov sa môže navýšiť aj o dve čísla.

Postupne bude Vaše dieťa svojou spotrebou regulovať produkciu mlieka a čoskoro sa Vám začne vytvárať len presné množstvo mlieka, ktoré Váše dieťatko potrebuje. Po troch mesiacoch sa mnohým matkám zmenší veľkosť košíčkov, čo znamená len jedno, nákup novej podprsenky.

Pri výbere kojeneckej podprsenky si ozvlášť dávajte pozor na to aby sedela tak ako má. Dôležitý je aj materiál, najpohodlnejšie sú bavlnené košíčky bez kostíc. Ak sa rozhodnete pre podprsenku s kosticami, uistite sa, že kostice zo žiadnej strany netlačia na Vaše prsia, pretože by mohlo dôjsť k upchatiu mliečnych kanálikov, čo okrem blokácie prietoku mlieka môže viesť až k infekcií.

Mnohé mamičky používajú namiesto kojeneckých podprseniek obyčajné elastické, napríklad z bavlneného úpletu. Pred kojením pretiahnete ramienko podprsenky len cez rameno a posuniete košíček, čím sa vyhnete zbytočnému babraniu sa s rozopínaním na kojeneckej podprsenke a v neposlednom rade ušetríte aj desiatky eur.

Tričká

Aj keď je v obchodoch množstvo štýlových topov na dojčenie, na diskrétne dojčenie si vystačíte aj bez nich, použitím dvojvrstvového outfitu.

Ako prvú, spodnú vrstvu použite úpletový živôtik, tielko alebo kľudne načrite aj do šatníka Vašej polovičky a uchmatnite si pánsky nátelník. Oblečte si vybraný top a pomocou dvoch špendlíkov alebo fixky si naznačte dva body – jeden cca 7 cm nad bradavkou a druhý v takej istej vzdialenosti pod bradavkou (samozrejme, táto vzdialenosť je orientačná, upravte si ju podľa vlastných preferencií). Označte si body nad oboma bradavkami, vyzlečte si top a opatrne pomocou noža alebo nožníc spravte pozdĺžny rez od horného označenia k spodnému. Nakoľko je úplet strečová látka nie sú nutné žiadne ďalšie úpravy a vaše “vytuningované” tielko je pripravené na nosenie. Môžete si ho obliecť pod hociaký voľný top a pri dojčení len jednoducho nadvihnete vrchnú vrstvu a pohodlne nakŕmite dieťaťko cez výrezy v tielku. Fantázií sa medze nekladú, vytvorte si rôzne farebné prevedenia, ktoré môžete následne kombinovať s vrchnými vrstvami.

Šaty, svetre, nočné košele a pyžamá

Tým pravým orechovým pre Vás sú dvojdielne šaty alebo pyžamá. Ďalej šaty bez rukávov, svetre a nočné košele s otváraním pod rukami alebo hlbokými výrezmi, cez ktoré môžete pohodlne dojčiť. Niektoré moderné šaty a nočné košieľky majú krížové alebo elastické výstrihy ktoré možete pred dojčením jednoducho stiahnuť.

Bundy, kardigány a šatky

Pokiaľ vo Vás predstava dojčenie vonku na verejnosti ešte stále vyvoláva nervozitu, použite bundu, kardigán alebo šatku na vytvorenie dostatočnej intimity.

Zdroje:

https://breastfeedingusa.org/content/article/do-i-need-buy-special-clothes-breastfeed

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené